wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Czytelnia » Jakie są różnice pomiędzy kryształem, który znajdziecie w naszym sklepie, a kryształem K9 – czyli produktem rodem z Chin?

Jakie są różnice pomiędzy kryształem, który znajdziecie w naszym sklepie, a kryształem K9 – czyli produktem rodem z Chin?Kryształy, które możemy zaoferować w naszym sklepie cechuje wysoka jakość, nieporównywalna do kryształu chińskiego. Wyższa jakość to zasługa kilku czynników:

 

 

1.Zawartość tlenku ołowiu ( PbO) w naszych kryształach mieści się w normie 30%, natomiast w krysztale K9 to „tylko” od 3% do 12%, najczęściej jest to 9%. Zawartość PbO wpływa na emisję światła, które z kolei przekłada się na lśnienie kryształu. Im wyższa wartość PbO, tym większy blask i piękno kryształu. Uważa się, że przy kontakcie ze światłem, kryształ chiński można by określić jedynie jako dość przejrzysty, nasz kryształ jako olśniewający.
 

 

2.Nasze kryształy charakteryzują subtelne, gładkie powierzchnie o wyraźnych, ostrych krawędziach. Natomiast kryształ chiński ma pękate krawędzie, które ze względu na kiepską jakość wykonania dyskwalifikują ten produkt jako wysokiej jakości. Producenci z Chin oferują kryształy atrakcyjne cenowo ale na tym ich atrakcyjność się kończy.
 

 

3.Chińskie kryształy bardzo często zaliczane są do produktów gorszej jakości, drugiej kategorii. Głównie ze względu na powszechne zarysowania, niedokładne fasetowanie, występujące pęcherzyki powietrza oraz nagminnie wyszczerbienia.

W przypadku kryształu chińskiego, otwory na łącznik „wiercone” są przez urządzenie powodujące odpryski, a sam środek otworu jest zatarty i nieprzejrzysty. Otwory w naszych kryształach są nieskazitelne, przejrzyste. Wynika to ze sprawniejszego mechanizmu urządzenia, które ostrożnie tworzy otwór i poleruje je od razu.
 

 

4. W opisach chińskich produktów nierzadko spotyka się określenie AAA+. Termin jubilerski, odnoszący się do diamentów ( tylko i wyłącznie ) oznacza najwyższą klasę, natomiast w przypadku kryształów K9 to ewidentny błąd i przekłamanie.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Czytelnia
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu