wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Czytelnia » Jak dbać o kryształ?

Jak dbać o kryształ?Kryształy są niewątpliwie piękne, ale jednocześnie bardzo kruche i delikatne. Najgroźniejsze dla kryształów są oczywiście upadki, które zazwyczaj powodują trwałe uszczerbki w postaci odpryśnięć szklanych kawałków. W zasadzie kryształ jest już wtedy do wymiany na nowy, ponieważ próby posklejania rozbitych fragmentów nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.

Ale kiedy nasze kryształy majestatycznie wiszą jako zawieszki albo układają się na stołach, parapetach w pięknych kompozycjach jesteśmy w stanie przedłużyć ich trwałość oraz elegancję regularnie je czyszcząc.

Świadoma pielęgnacja wyrobów kryształowych zagwarantuje wspaniały wygląd i wyjątkowe lśnienie na co dzień.

 

 

Wskazówki dotyczące domowej pielęgnacji kryształów:

 

 

  • Kurz powinno ścierać się systematycznie za pomocą czystych, bawełnianych rękawiczek oraz miękkiej, czystej, bawełnianej ściereczki, szmatki. Celowo podkreślam słowo „czystej”, ponieważ zabrudzenie bądź maleńkie drobinki znajdujące się na wyżej wymienionych rzeczach mogą spowodować otarcia i niechciane rysy.

     

  • Zabrudzony kryształ można przemyć chłodną wodą z niewielką ilością delikatnego płynu. Trzeba tylko pamiętać o konieczności wytarcia kryształu do sucha, aby nie dopuścić do wystąpienia smug, plam.

     

  • Od czasu do czasu, w celu wzmocnienia blasku, można kryształ przemyć w chłodnej wodzie z dodatkiem skąpej ilości octu. I w tym przypadku, należy pamiętać o wysuszeniu kryształu i późniejszym delikatnym wypolerowaniu.

     

  • Kryształ nie lubi gorącej wody, środków do czyszczenia szkła, płynów do mycia okien ani chropowatych materiałów ściernych.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Czytelnia
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu